« روانپزشکی »

بخش و درمانگاه روانپزشكي كودك و نوجوان بيمارستان كودكان حضرت علي اصغر(ع) از سال ١٣٨٧ شروع به كار كرده است. لازم به ذكر است كه تاريخچه فعاليت روانپزشكي كودك و نوجوان در دانشگاه علوم پزشكي ايران از سال  1372در بيمارستان روانپزشكي ايران و با حضور اساتيد اين رشته ( دكترمهرداد محمديان، دكتر بهروزجليلي) بوده است.

در سال 1387 بخش و درمانگاه روانپزشكي كودك و نوجوان به بيمارستان كودكان حضرت علي اصغر (ع) منتقل شده است.

در سال 1392 به علت پاره اي مشكلات سازماني فعاليت اين بخش براي بيش از يك سال متوقف گشت.

بخش روانپزشكي كودك ونوجوان بيمارستان كودكان حضرت علي  اصغر مجدداٌ از اسفند ماه 1394 فعاليت خود را آغاز نموده است. اين بخش با برخورداري از روانپزشكان فوق تخصص اطفال و پرستاران روانپزشکی سعي دارد تا امكانات مناسب درماني در اختيار بيماران قرار دهد.

اين بخش داراي 6 تخت بستري و يك اتاق ايزوله است كه براي بيماران  پرخاشگر وتحريكاتي استفاده مي شود. از امكانات ديگر اين بخش وجود دو روان شناس و تيم توانبخشي (كاردرماني و گفتاردرماني) در بيمارستان است.

اتاق بازي از امكانات ديگر اين بخش است. کودکان در اتاق خود تلويزيون دارند و در ساعات مناسب با هماهنگي پرستار و داشتن همراه مي توانند در زمين بازي بيمارستان بازي كنند.

برنامه كاري روانشناسان در بخش روانپزشكي:

شنبه: حضور خانم يوسفي در بخش و ويزيت اساتيد

يك شنبه:  حضور خانم تيزهوش در بخش و ويزيت اساتيد

دوشنبه: حضور خانم يوسفي در بخش و ويزيت اساتيد

سه شنبه: حضور خانم تيزهوش در بخش و ويزيت اساتيد

چهارشنبه: حضور روان شناس بر اساس بيمار در گراند راند

در بخش كار با بيماران در زمينه مهارت هاي اجتماعي و درمان شناختي- رفتاري توسط خانم تيزهوش انجام مي شود.

در بخش كار با بيماران در زمينه مهارت هاي فرزندپروري، كار با بيماران اوتيسم و انجام آزمون هاي روان شناسي توسط خانم يوسفي انجام مي شود

کلیه حقوق این سایت متعلق به بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) می باشد.